Ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών 42ο Εθνικό Φεστιβάλ - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών 42ο Εθνικό Φεστιβάλ

42ο Εθνικό Φεστιβάλ
42ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
20:30 - 22:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Διάρκεια
Σχετικές Πληροφορίες
The right one
Urska Djukic, Γαβριήλ Τζάφκας
14'

Sable noir
Θανάσης Τρουμπούκης
20'
    
Μαύρη αλήθεια
Γιώργος Μπισδίκης
9'
   
Γιος
Κώστας Τατάρογλου
10'
    
Χίμαιρα
Μελπομένη
9'
   
Ελληνικόν
Κωνσταντίνος Πρέπης
22'
   
I am Mackenzie
Άρτεμις Αναστασιάδου
20'
   
42ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
22:30 - 00:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Διάρκεια
Σχετικές Πληροφορίες
Under elden
Peter Pontikis
10'

The dead ones
Stefan Georgiou
18'
    
H σιωπή του δάσους
Βαλεντίνα Τζιάλλι
13'
   
Ο δίκαιος
Χρήστος Πυθαράς
6'
Keygrip
Νάσος Γκατζούλης
6'
   
Γιαζίντι
Έκτωρ Σακαλόγλου
20'
   
Chopper
Γιώργος Καψανάκης
10'
Το βάρος της θάλασσας
Κωστής Αλεβίζος
16'
   
42ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
22:30 - 00:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Διάρκεια
Σχετικές Πληροφορίες
Καρτ ποστάλ από το τέλος του κόσμου
Κωνσταντίνος Αντωνόπουλος
23'
    
Η γραμμή
Λουκάς Αγέλαστος
11'
    
Βασιλικός
Βαγγέλης Σέρφας
18'
   
After party
Αλέξανδρος Ζαρμπής
9'
    
Land
Θεοδώρα Πασκουινέλλι-Αντζέλικα Λένα
6'
   
Autour du lit (Περί του κρεβατιού)
Νίνα Αλεξανδράκη
17'
Μέσα μου βλέπω μονάχα θάλασσα
Γιώργος Κυβερνήτης, Νεφέλη Οικονόμου Πάντζου, Μαρία Σιδηροπούλου, Αλέξης Χατζηγιάννης
24'
   
42ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
20:30 - 22:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Διάρκεια
Σχετικές Πληροφορίες
Birds with no legs
Παύλος Σταμάτης
18'
    
Soldier 365
Έλια Καλογιάννη
6'
    
Chekhov's gun
Χρήστος Αργυρός
14'
    
Materia celeste
Andrea Gatopoulos
15'
    
Σκοπελίτης ή το πλοίο
Γιώργος Γκότζος
16'
    
Ο μάγκας
Αλέξανδρος Κακανιάρης
17'
    
Alpha male
Χρήστος Δημολίκας
18'
   
42ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
22:30 - 00:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Διάρκεια
Σχετικές Πληροφορίες
Αγάπα με
Σαμουράκης Αντώνης
26'
    
Άννα και Φαίδρα
Ελίνα Πάνικ
20'
W
Στέλιος Κουπετώρης
6'
    
Διάπλους ιστορίες ελπίδας
Ιφιγένεια Κοτσώνη
18'
Ρούζ
Κωστής Θεοδοσόπουλος
18'
Αζάν
Γεωργία Μαραγγούλη
23'
   
42ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
20:30 - 22:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Διάρκεια
Σχετικές Πληροφορίες
Ιφιγένεια: όχι πια δάκρυα
Γιώργος Γεωργακόπουλος
18'
    
Waithood
Λουιζιάνα Μιις
21'
    
Η ιστορία του Γιάννη
Βούλα Γερμανάκου Κοψίνη
14'
   
Seawolf
Χρήστος Σιταρίδης
17'
Ο καραγκιόζης
Μιχάλης Γιγιντής
26'
42ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
22:30 - 00:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Διάρκεια
Σχετικές Πληροφορίες
Sad girl weekend
Δημήτρης Τσακαλέας
 Λήδα Βαρτζιώτη
15'
    
Pathologies of everyday life
Αλέξανδρος Παπαθανασόπουλος
11'
    
Εξομολόγηση
Ανδρέας Σιεηττάνης
22'
   
Πλαστικά λουλούδια
Γιάννης Ζαφείρης
4'
    
Μίλα
Ανδρέας Βακαλιός
15'
    
One day one fly
Πέτρος Νιαμονιτάκης
6'
   
Παγίδα
Βασίλης Γουδέλης
13'
   
Index
Νικόλας Κολοβός
12'
42ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου
20:30 - 22:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Διάρκεια
Σχετικές Πληροφορίες
Για χρόνια πλάγιαζα νωρίς
Ιάκωβος Παναγόπουλος
29'
    
Γραίγος
Αλέξανδρος Κόντος
16'
    
Κλεονίκη
Άννα Αντωνοπούλου
28'
   
Η απελευθέρωση του Χάραλντ Κβíστ
Μελίνα Μαράκη
13'
    
Στο δωμάτιο
Γεωργία Μ. Σωτήρχου
15'
   
42ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου
22:30 - 00:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Διάρκεια
Σχετικές Πληροφορίες
Η απόσταση ανάμεσα στον ουρανό κι εμάς
Βασίλης Κεκάτος
9'
    
Βίαιη Εξίσωση
Αντώνης Ντούσιας
5'
    
Η Θάλασσα
Μιχάλης Χαπέσιης
25'
    
Off guard
Ντάινα Παπαδάκη
12'
    
Identity
Πάνος Παππάς
Δέσποινα Χαραλάμπους
14'
   
Cloud
Μιχάλης Δημητρίου
20'
    
Υπνοβατώντας
Μελίσσα Αναστάση
19'
Χορηγοί - Υποστηρικτές


















Δράμα: Αγίας Βαρβάρας9, 66100 - Δράμα   Τηλ: 25210 47575, Fax: 25210 33526
Αθήνα: Εμμ. Μπενάκη 71, 10681 - Αθήνα   Τηλ: 2103300309, Fax: 2103302818
e-mail: kinfest[at]dra.forthnet.gr
Επιστροφή στο περιεχόμενο