21ο Διεθνές Φεστιβάλ-Διαγωνιστικό - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Μετάβαση στο περιεχόμενο

21ο Διεθνές Φεστιβάλ-Διαγωνιστικό

     

21ο Διεθνές Φεστιβάλ-Διαγωνιστικό

Βρείτε πληροφορίες για τον Κινηματογράφο "Ολύμπια" 


Βρείτε πληροφορίες για το Δημοτικό Ωδείο Δράμας  


Δημοτικό Ωδείο
Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου
20:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Ποιος θα πληρώσει;”
Daniel Nocke4'ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου
18:00 - 20:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Καμίλα”
Nina Mikeskovα
20'ΤΣΕΧΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
“Σάρα”
Ingrid Perez
19'ΚΟΛΟΜΒΙΑ
“Aδέλφια”
Laura Guinde
11'ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
“Πατέρας”
Lotfi Achour
18'ΤΥΝΗΣΙΑ
“Πρώτη νίκη”
Maxim Dashkin
9'ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ-ΡΩΣΙΑ
“Τρείς παραλλαγές της Οφηλίας”
Paulo Cesar Rique Terrones
15'ΜΕΞΙΚΟ
“Πυρετός”
Ira Ustelentseva
16'ΟΥΚΡΑΝΙΑ
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Τζάκυ”
Giedrius Tamosevicius
33'ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ
“Κάποια έγγραφα”
Kote Camacho
6'ΙΣΠΑΝΙΑ
“Φθινόπωρο”
Marco Amaral
11'ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
“Φονγκόπολις”
Joanna kozuch
13'ΣΛΟΒΑΚΙΑ
“Ναυάγιο”
Morgan Knibbe
15'ΟΛΛΑΝΔΙΑ
“Το στόμα του λύκου”
Alice Vial
24'ΓΑΛΛΙΑ
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου
18:00 - 20:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Το βουνό με τις αρκούδες”
Vagenak Balayan
22'ΑΡΜΕΝΙΑ- ΡΩΣΙΑ
“Δολώματα κι αγκίστρια”
Luka Popadic
10'ΣΕΡΒΙΑ
“Κτίσμα”
Irmak Karasu
13'ΤΟΥΡΚΙΑ
“Χειμερινή άνοιξη”
Mohamed Kamel
15'ΑΙΓΥΠΤΟΣ
“Πατατοφάγοι”
Martin Kukal
4'ΤΣΕΧΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
“Ο κωμικός”
Iain Bonner
16'ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
“Το βάρος της αγάπης”
Lim Jungeun
27'ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Φωτεινό μαύρο”
Rene Maurin
25'ΣΛΟΒΕΝΙΑ
“Ο φελλός αγιάζει τα μέσα”
Mlhai Ionescu
30'ΡΟΥΜΑΝΙΑ
“Το μωρό”
Ali Asgari
15'ΙΤΑΛΙΑ
“Η ηρεμία του αίματος”
Senad Sahmanovic
22'ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ
“Πικνίκ”
Jure Pavlovic
13'ΚΡΟΑΤΙΑ
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου
14:00 - 16:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Χειμερινό φως”Julian Higgins
29'ΗΠΑ
“Όλοι μου οι νεκροί”Astra Zoldnere
14'ΛΕΤΟΝΙΑ
“Θανατηφόρος”
Aidan Mcateer 
9'ΙΡΛΑΝΔΙΑ
“Η γειτόνισσα”
Nayla Al Khaja
19'ΗΝΩΜΕΝΑ ΑΡΑΒΙΚΑ ΕΜΙΡΑΤΑ
“Καυτός ήλιος”
Fred Castadot
24'ΒΕΛΓΙΟ
“Η κατάσταση των πραγμάτων”
Guy Nemesh
27'ΙΣΡΑΗΛ
“Κυνηγός πεταλούδων”
Min- Yu Chen
19'ΤΑΙΒΑΝ
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου
18:00 - 20:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Ψωμί”
Blerta Kelmandi
8'ΑΛΒΑΝΙΑ
“Tόρε”
Iben Ravn
18'ΔΑΝΙΑ
“Αντίλαλοι”
Dumitru Grosei
18'ΜΟΛΔΑΒΙΑ
“Η Ανθρώπινη αρχή”
Marco Gadge
10'ΓΕΡΜΑΝΙΑ
“Κάποτε στη Σιλεσία”
Tomasz Protokowicz
16'ΠΟΛΩΝΙΑ
“Υπέροχο εστιατόριο”
Mohammad Towrivatian
5'ΙΡΑΝ
“Τάλιο”
Bob Fokoua, Ines Djia
9'ΓΑΛΛΙΑ
“Προετοιμασία για φόνο”
Neritan Zinxhiria
20'ΙΤΑΛΙΑ
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου
18:00 - 20:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Ιδρώτας”
Iris Blauensteiner
30'ΑΥΣΤΡΙΑ
“Το ζωγραφισμένο πουλί”
Eugene Tatarov
23'ΡΩΣΙΑ
“Άγουρα κεράσια”
Nebojsha Jovanovikj
15'ΠΓΔΜ
“Το κουτί με το μωρό”
Katarina Lillqvist
9'ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
“Φαντάσματα”
Benjamin Pfohl
29'ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Πάμε μια βόλτα”David Warwick
25'ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ
“Το δώρο”
Silviya Pesheva
17'ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
“Νομιμόφρων”
Minji Kang
19'ΗΠΑ – ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ
“Ο Χουάν και το σύννεφο”
Giovanni Maccelli
14'ΙΣΠΑΝΙΑ
“Το μυστικό του Σέρτζιο”
Marisol Cumsille
15'ΧΙΛΗ
“Mάθημα οδήγησης”
Christian K. Norvalls
13'ΝΟΡΒΗΓΙΑ
“Mαύρη ταινία”
Uri Kranot, Michelle Kranot
3'ΔΑΝΙΑ
Πατήστε πάνω στο εικονίδιο για να κατεβάσετε το ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών    
Χορηγοί


Επιστροφή στο περιεχόμενο