Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες 2017 - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Go to content

Main menu:

Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες 2017

Αφιερώματα
    

Κινηματογραφικά Αφιερώματα 2017

Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες 2016

EFA Short Matters 2016
EFA Awards – Short Matters 2016

Βρείτε πληροφορίες για το Δημοτικό Ωδείο Δράμας  

Βρείτε πληροφορίες για τον Κινηματογράφο "Ολύμπια"
Ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας
Κατάλογος Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας - 2017
Κινηματογραφικά Αφιερώματα
European Film Academy
Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
Δημοτικό Ωδείο
Τρίτη 19 Σεπτεμβρίου 2017
20:30 - 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα
“90 Μοίρες Βόρεια”
Detsky Graffam
21'Γερμανία
“Edmond”
Nina Gantz
9'Ηνωμένο Βασίλειο
“Από μακριά”
Florian Grolig
7'Γερμανία
“Όλοι αγαπούμε την ακτή”
Keina Espiñeira
17'Ισπανία
“Ο τοίχος”
Samuel Lampaert
30'Βέλγιο
“H επιστροφή ενός άντρα”
Mahdi Fleifel
30'Ηνωμένο Βασίλειο, Λίβανος, Δανία, Ολλανδία

Κινηματογραφικά Αφιερώματα
European Film Academy
Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
Δημοτικό Ωδείο
Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2017
16:00 - 18:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα
“Μια μικρή συνομιλία”
Even Hafnor
Lisa Brooke Hansen
21'Νορβηγία
“Δεν είμαι από δω”
Giedrė Žickytė
Maite Alberdi
26'Χιλή, Δανία, Λιθουανία
“Η μεγάλη επιστροφή”
Manon Coubia
14'Βέλγιο, Γαλλία
“Amalimbo”
Juan Pablo Libossar
15'Σουηδία,Εσθονία
“Το αντίο”
Clara Roquet
15'Ισπανία
Κινηματογραφικά Αφιερώματα
European Film Academy
Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
Δημοτικό Ωδείο
Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2017
16:30 - 18:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα
“Το Σπίτι”
Daniel Mulloy
20'Κόσσοβο, Ηνωμένο Βασίλειο
“ 9 μέρες - Aπό το παράθυρό μου στο Χαλέπι”Thomas Vroege, Floor van der Meulen, Issa Touma13'Ολλανδία, Συρία  
“Πεφταστέρι”
Lyubo Yonchev
28'Βουλγαρία, Ιταλία
“Κατοικία αβάφτιστων ψυχών”
Konstantina Kotzamani
30'Γαλλία,Ελλάδα
Κινηματογραφικά Αφιερώματα
European Film Academy
Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2017
13:00 - 15:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα
“90 Μοίρες Βόρεια”
Detsky Graffam
21'Γερμανία
“Edmond”
Nina Gantz
9'Ηνωμένο Βασίλειο
“Από μακριά”
Florian Grolig
7'Γερμανία
“Όλοι αγαπούμε την ακτή”
Keina Espiñeira
17'Ισπανία
“Ο τοίχος”
Samuel Lampaert
30'Βέλγιο
“H επιστροφή ενός άντρα”
Mahdi Fleifel
30'Ηνωμένο Βασίλειο, Λίβανος, Δανία, Ολλανδία
Κινηματογραφικά Αφιερώματα
European Film Academy
Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2017
15:00 - 17:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα
“Μια μικρή συνομιλία”
Even Hafnor
Lisa Brooke Hansen
21'Νορβηγία
“Δεν είμαι από δω”
Giedrė Žickytė
Maite Alberdi
26'Χιλή, Δανία, Λιθουανία
“ Η μεγάλη επιστροφή ”
Manon Coubia
14'Βέλγιο, Γαλλία
“Amalimbo”
Juan Pablo Libossar
15'Σουηδία,Εσθονία
“Το αντίο”
Clara Roquet
15'Ισπανία
Κινηματογραφικά Αφιερώματα
European Film Academy
Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2017
17:00 - 19:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα
“Το Σπίτι”
Daniel Mulloy
20'Κόσσοβο, Ηνωμένο Βασίλειο
“ 9 μέρες - Aπό το παράθυρό μου στο Χαλέπι”Thomas Vroege, Floor van der Meulen, Issa Touma13'Ολλανδία, Συρία  
“Πεφταστέρι”
Lyubo Yonchev
28'Βουλγαρία, Ιταλία
“Κατοικία αβάφτιστων ψυχών”
Konstantina Kotzamani
30'Γαλλία,Ελλάδα
Πατήστε πάνω στο εικονίδιο για να κατεβάσετε το ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών    


Χορηγοί - Υποστηρικτές
 





































«Το αφιέρωμα «Mια ευκαιρία για όλους εμάς- Νέοι & Εργασία, Γυναίκες & Εργασία»
υλοποιείται στο Πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση»
και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και από εθνικούς πόρους.»

Back to content | Back to main menu