40ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Go to content

Main menu:

40ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

40ο Εθνικό Φεστιβάλ
    

40ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Βρείτε πληροφορίες για τον Κινηματογράφο "Ολύμπια"

Βρείτε πληροφορίες για το Δημοτικό Ωδείο Δράμας
Ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας
Κατάλογος Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας - 2017
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2017
22:00 - 00:30
&
Δημοτικό Ωδείο
Τρίτη 19 Σεπτεμβρίου 2017
16:30 - 18:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Καληνύχτα”
Θάνος Κερμίτσης
35'
  
“Ροζαλία”
Κατερίνα Γιαννακοπούλου
17'
  
“Ωραίες πεταλούδες”
Έλενα Δεμέστιχα 15'
  
“All of me”
Daphne Schmon
14'
  
“Humphrey”
Στέφανος Γκέκας
29'
  
“Mr. Null”
Δαρείος Χαλίλι
12'
  
“Το μαύρο κουτί”
Ανθή Τσιρούκη                                
12'
  
Τρίτη 19 Σεπτεμβρίου 2017
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
18:30 - 20:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΠληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Η Χάρις του Θεού”
Παρίσης Πάνου                                 
28'
  
“The best of everything, always”
Aλέξιος Κουκιάς-Παντελής
12'
  
“Κρεατομηχανή”
Κυριάκος Αναστασίου
15'
  
“Στάση”
Μαύρα Πεπονή                                 
17'
  
“Hominid”
Αλέξανδρος Σαλίμης
19'
  
“Bourbon με γάλα”                                     
Πάρης Πατσουρίδης                        
19'
  
Τρίτη 19 Σεπτεμβρίου 2017
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:30
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 01:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Χριστουγεννιάτικο Αντιπαραμύθι”        
Ευθύμιος Χατζής
26'
  
“Ουρανία”
Δέσποινα Κούρτη
16'
  
“Προφιτερόλ”                                            
Χρυσάνθη Καρφή Κώη
13'
  
“Το Μανάβικο”
Μιχάλης Μαθιουδάκης
14'
  
“Maniera Greca”
Κυρηναίος Παπαδημάτος
13'
  
“No Root”
Δημήτρης Μανιώρος
5'
  
“Προετοιμασία”
Σοφία Γεωργοβασίλη
15'
  
“112-Pizza”
Ελευθέριος Ζαχαρόπουλος
7'
  
“Ιφιγένεια”
Αλίκη Τσακούμη                               
7'
  
Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2017
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
18:30 - 20:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Με ανοιχτά φτερά”
Βίβιαν Παπαγεωργίου
22'
  
“2x3 Ασύμμετρο”
Άγγελος Χαραλάμπους
19'
  
“Χορεύοντας το όνειρο”
Γιώργος Μαντάς
12'
  
“Η τομή”
Βαγγελιώ Σουμέλη
15'
  
“Harvest in new life”
Αντώνης Κιτσίκης
11'
  
“Symbiotic”
Στεφανία Γιαννίκου
6'
  
“Brazuca”
Φαίδων Γκρέτσικος                            
19'
  
Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2017
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:30
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 01:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Δύο ζωές”
Αντώνης Σαμουράκης
34'
  
“Memento mori”
Ανδρέας Σαμαράς
26'
  
“Χάππυ Βαλεντάινς”
Παντελής Χαπέσιης                          
9'
  
“Η πτώση”
Γιάννης Στεφανάκις
2'
  
“Ιππόκαμπος”
Θέμης Κατσιμίχας
10'
  
“La Soupe”
Νίκος Σύννος
11'
  
“Μαμά, γύρισα”
Δημήτρης Κατσιμίρης                      
5'
  
“View master”
Βασίλης Γουδέλης
7'
  
“Μάνεκι Νέκο”
Μανώλης Μαυρής
19'
  
Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2017
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
18:30 - 20:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Ενδεχόμενα απογεύματος”
Δημήτρης Σταυρόπουλος
Ορέστης Σταυρόπουλος
18'
  
“Eλλη”
Μιλτιάδης Χρηστίδης                       
9'
  
“Rebirthday”
Κωστής Λεβέντης
13'
  
“Sis”
Δημήτρης Τούλιας
10'
  
“ΤΟ ΤΕΡΑΣ κοιμάται”
Κωστής Χαραμουντάνης                    
31'
  
“Έρφοι”
Ελβίνα Μποτονάκη
28'
  
Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2017
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:30
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 01:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Το εισιτήριο”
Χάρης Σταθόπουλος
17'
  
“Η ζωή μετά”
Χρήστος Σαγιάς
17'
  
“Mad Dogs”       
Δανάη Παπαϊωάννου
12'
  
“Η μέθοδος”
Χάρης Γιουλάτος
13'
  
“Heimlich”
Κώστας Μπακούρης
19'
  
“Testing Greta”
Abbie Lucas
11'
  
“Στιγμή”
Κωνσταντίνος Ξενάκης
5'
  
“Σουτζουκάκια”
Χρυσόστομος Μπάρμπας
14'
  
“Pink”
Μέμη Κούπα
14'
  
Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2017
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
18:30 - 20:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Μελτέμι”
Ζέτα Σπυράκη
18'
  
“9 με 5”
Φίλιππος Τσαπέκης                          
12'
  
“Η απαγορευμένη επίσκεψη”
Νίκος Θεοδοσίου                                 
35'
  
“Αυστραλία”
Δημήτρης Ζάχος
9'
  
“Πίσω απ’ το βουνό”
Βασιλική Τσαβαλιά                            
8'
  
“Καρδιές για φάγωμα”
Ειρήνη Κούτουλα
20'
  
Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2017
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:30
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 01:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Play”
Βαγγέλης Λυμπερόπουλος                 
32'
  
“Επίσκεψη”
Γιάννης Ζαφείρης
6'
  
“Η ασήμαντη ζωή της Ελένης Παυλή”
Μιχάλης Χαπέσιης
16'
  
“Ράγες”
Ελίνα Φέσσα
12'
  
“Καουμπόης”
Γιάννης Χαριτίδης
22'
  
“Κατάψυξη”
Δημήτρης Νάκος
16'
  
“Φράγμα”
Γιώργος Τελτζίδης
17'
  
Πατήστε πάνω στο εικονίδιο για να κατεβάσετε το ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών    


Χορηγοί - Υποστηρικτές
 





































«Το αφιέρωμα «Mια ευκαιρία για όλους εμάς- Νέοι & Εργασία, Γυναίκες & Εργασία»
υλοποιείται στο Πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση»
και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και από εθνικούς πόρους.»

Back to content | Back to main menu