24ο Διεθνές Φεστιβάλ - Πρόγραμμα Προβολών - Διαγωνιστικό - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Μετάβαση στο περιεχόμενο

24ο Διεθνές Φεστιβάλ - Πρόγραμμα Προβολών - Διαγωνιστικό

24th International Festival

Βρείτε πληροφορίες για τον Κινηματογράφο "Ολύμπια"

Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2018
16:00 - 18:00
Τίτλος
Σκηνοθέτης
Χώρα
Διάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer

EU & ME

“Debut”
Dalibor Matanić
Κροατία
4'
  

24ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

“Η Πτώση”
Hyuk-jun  Kwon
Νότια Κορέα
30'
  
“O αναίσθητος”
Erlendur Sveinsson
Ισλανδία, ΗΠΑ
12'
  
“Lucy”
Roberto Gutierrez
Βενεζουέλα
15'
  
“Νερό”
Ernesto Rowe
Αργεντινή
24'
  
“Lucretius”
Chia-Han Pi
Ταιβάν
26'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2018
20:00 - 22:00
Τίτλος
Σκηνοθέτης
Χώρα
Διάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Το κρυμμένο αγόρι”
Pol Rodríguez Ferrer
Ισπανία
18'
  
“Μετά το πάρτυ”
Hannes Schilling
Γερμανία
15'
  
“Ο Ραβίνος”
Uriya Hertz
Ισραήλ
20'
  
Narcis και Fifi
Serban Racoviteanu
Ρουμανία
27'
  
“Η Κουλτούρα”
Ernst De Geer
Νορβηγία
25'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου 2018
16:00 - 18:00
Τίτλος
Σκηνοθέτης
Χώρα
Διάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer

EU & ME

“Ο ζωντανός ξενώνας”
Matthias Hoene
Γερμανία
9'
  

24ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

“Τελευταία ημέρα στο σχολείο”
Gabrielė Urbonaitė
Λιθουανία
15'
  
“Kampung Tapir”
Aw See Wee
Μαλαισία
17'
  
“Καλώς ήρθατε”
Rebecca Panian
Αυστρία, Γερμανία, Ελβετία
9'
  
“Φρούτα από τα Σύννεφα”
Kateřina Karhánková
Τσεχία
10'
  
“Μια ωραία βραδιά”
Rachel Carey
Ιρλανδία
7'
  
“Υπερήρωας”
Markku Hakala
Φινλανδία
18'
  
“Μια ακόμη μέρα”
Aleksandr Shymko
Ουκρανία
15'
  
“Franco”
Mariana Martínez Gómez
Μεξικό
13'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου 2018
20:00 - 22:00
Τίτλος
Σκηνοθέτης
Χώρα
Διάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Δηλητήριο”
Sarra Tsorakidis
Ρουμανία
28'
  
“Εάν ήμουν στη θέση σου”
Michele Konrad
Αυστραλία
12'
  
“Marica”
Judita Gamulin
Κροατία
18'
  
“Ο Καπετάνιος”
Sigurd Kølster
Ηνωμένο Βασίλειο
29'
  
“Με συγχωρείτε, γυρεύω το δωμάτιο του πινγκ-πονγκ και τη φίλη μου”
Bernhard Wenger
Αυστρία, Γερμανία Σουηδία
23'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τετάρτη 19 Σεπτεμβρίου 2018
16:00 - 18:00
Τίτλος
Σκηνοθέτης
Χώρα
Διάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer

EU & ME

“Ο μοναχικός”
Tomasz Konecki
Πολωνία
10'
  

24ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

“Μια μικρού μήκους ταινία για την εκπαίδευση”
Nemo Arancibia
Χιλή
18'
  
“Σαν καλό παιδί”
Arian Vazirdaftari
Ιράν
20'
  
“Εξ αίματος”
Guillaume Enard
Jonathan Delerue
Γαλλία
20'
  
“Το τελευταίο παραμύθι για τη Γη”
Igor Polaniewicz
Magdalena Seweryn
Πολωνία
17'
  
“Vihta”
François Bierry
Βέλγιο
37'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τετάρτη 19 Σεπτεμβρίου 2018
20:00 - 22:00
Τίτλος
Σκηνοθέτης
Χώρα
Διάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Eric”
Hakan Sagiroglu
Ουγγαρία, Τουρκία
20'
  
“Mammoth”
Ariel Heller
Η.Π.Α.
22'
  
“Στο φως ή στη σκιά”
Gong Ji Wei
Κίνα
18'
  
“Μυρωδιά από πετρέλαιο”
Branko Tomovic
Γερμανία, Ηνωμένο Βασίλειο
12'
  
“Το κλήμα”
Ivan Djurovic
Σερβία
27'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2018
16:00 - 18:00
Τίτλος
Σκηνοθέτης
Χώρα
Διάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer

EU & ME

“Party animal”
Γιώργος Ζώης
Ελλάδα
8'
  

24ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

“Στο δρόμο”
Miguel Antonio Zanguña
Κολομβία

  
“Μαύρο & Άσπρο”
Mahmoud Sakr
Αίγυπτος
10'
  
“Δε θέλω να πεθάνω”
Gianluca Mangiasciutti
Massimo Loi
Ιταλία
7'
  
“Το Κουτί”
Dusan Kastelic
Σλοβενία
12'
  
“Η φυγή”
Martinoni Laetitia
Γαλλία
25'
  
“Μαύρη Γραμμή”
Francesca Scalisi
Ελβετία
17'
  
“Είπε «μαμά”
Arsen Agadjanyan
Γεωργία, Ρωσία
17'
  
“111 Καλές Μέρες”
Trygvi Danielsen
Νήσοι Φερόες, Φιλανδία
25'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2018
20:00 - 22:00
Τίτλος
Σκηνοθέτης
Χώρα
Διάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Eleftheromania”
David Antoniuk
Καναδάς
20'
  
“Στη σκιά της νύφης”
Alessandra Pescetta
Ιταλία
11'
  
“Timmy”
Lyubo Yonchev
Βουλγαρία, Βέλγιο, Γερμανία
15'
  
“Ατελιέ”
Elsa María Jakobsdóttir
Δανία
30'
  
“Ο συγγενής”
Elen Nelidova
Ρωσία
30'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2018
16:00 - 18:00
Τίτλος
Σκηνοθέτης
Χώρα
Διάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer

EU & ME

“Oona”
Zaida Bergroth
Φιλανδία
9'
  

24ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

“Θανατηφόρος καρπός”
Pedro Neves Marques
Πορτογαλία, Βραζιλία
28'
  
“Ένας χαρούμενος άνθρωπος”
Branislav Milatović
Μαυροβούνιο
18'
  
“Μανικιούρ”
Arman Fayaz
Ιράν
25'
  
“Matria”
Álvaro Gago
Ισπανία
21'
  
“Κρύο Ψάρι”
David Hay
Νέα Ζηλανδία
11'
  
“Τουίτ-τουίτ”
Zhanna Bekmambetova
Ρωσία
11'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2018
20:00 - 22:00
Τίτλος
Σκηνοθέτης
Χώρα
Διάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Στην άλλη πλευρά του μαξιλαριού άνθισε ένα τριαντάφυλλο”
Dragana Jovanovic
Γερμανία
26'
  
“Το ορεκτικό μου”
Axel Courtière
Γαλλία
15'
  
“Όταν πεθάνω, ο κόσμος θα τελειώσει”
Jennifer Rainsford
Σουηδία, Ελλάδα, Γερμανία
15'
  
“Το πρόσωπο της Carlotta”
Frédéric Schuld
Γερμανία
5'
  
“O θαυμαστός άντρας”
James Curle
Linda Ludwig
Ηνωμένο Βασίλειο
18'
  
“Το όνομα μου είναι Julita”
Filip Dzierżawski
Πολωνία
28'
  
Πατήστε πάνω στο εικονίδιο για να κατεβάσετε το ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών    


Χορηγοί - Υποστηρικτές
 


























Επιστροφή στο περιεχόμενο